Erkek Arıkuşu Dişiyi Besliyor (Fotoröportaj)

Erkek Arıkuşu Dişiyi Besliyor (Fotoröportaj)

Erkek arıkuşu dişiyi besliyor - Rumeli Feneri Garipçe Köyü Erkek arıkuşu dişiyi besliyor - Rumeli Feneri Garipçe Köyü Erkek arıkuşu dişiyi besliyor - Rumeli Feneri Garipçe Köyü Erkek arıkuşu dişiyi besliyor - Rumeli Feneri Garipçe Köyü Erkek arıkuşu dişiyi besliyor - Rumeli Feneri Garipçe Köyü Erkek arıkuşu dişiyi besliyor - Rumeli Feneri Garipçe Köyü Erkek arıkuşu dişiyi besliyor - Rumeli Feneri Garipçe Köyü

 

 

 

 

 

 

 

 

26 Yorum

 1. Canlıların tamamında aynı duygu, aynı sevgi, aynı koruma, şevkat, aşk var. Aslında insana dair diye bilmek istediğimiz hareketler doğanın lütfu olarak karşımızda.
  Merih kardeşim çok güzel anlatı yakalamışsın süper ötesi.

 2. Sevgili Merih, yakaladığın güzel görüntülerle doğaya olan hayranlığım bir kez daha arttı. Hem görsel güzellik hem duygu bir arada. Gözüne , yüreğine sağlık

  1. Beğenmene sevindim. Dilersen İletişim kısmından abine ol ve Doğa/Manzara galerisini de ziyaret etmeni tavsiye ederim.

 3. her sene ülkemize mayıs ortalarına doğru gelir önce yuvayı yapma telaşı, sonrasında yavru döneminde erkeklerin besin avı ile geçen ve yavruların olgunlaşma, uçuş eğitimleri sonrası göç etmeleri ile sona eren bir kısır döngüdür arıkuşlarının hikayesi .

  çok güzel bir belgesel olmuş merih emeklerine sağlık ..

  kenan talas

  1. Şeninde harika destekliyici yazın ile daha bir anlam kazandı. Teşekkür ederim tecrübeni ve bilgilerini blog’umda paylaştığın için.

 4. Disisi erkegi renk cumbusu hayatta kalma arzusu doganin kanunu..hepsinin ana temasi sevgi ve baglilik.. her karede ayni guzellik ayni ask bu kadar mi guzel bu kadar mi renkli bu kada mi saf yasanir..
  Bubharika fotograflarla icimi actin gunumu senlendirdin kuzenim eline gozune yuregine saglik..

 5. “Sevdanın, gökyüzüne kanatlanmış halidir kuşlar…” demiş Cemal Süreya..
  Fotoğraf sanatçılığı sevdasının sizdeki yansıması bu defa Doğanın bu mucizevi varlıkları ile belgesel tadında olmuş. Gökkuşağı misâli renk zenginliğindeki bu çalışma, hayatımıza hâkim olmaya çalışan “Gri” renk koridoruna, şahsım adına nefes ve güzellik getirdi.
  Başarılarınızı tebrik ediyor, devamını bekliyoruz sevgili Merih hocam..

 6. Merhaba Merih bey, Üreme formunda bulunan iki arı kuşunun iletişimin çok güzel bir şekilde yansıtmışsınız. Dişi arı kuşu erkeğin böcek getirmesini bekliyor ve gelen böcek kendisine ikram ediliyor. Beğendi ve yeterli bulduysa erkekarı kuşu hediyesini alıyor, beğenmediyse kapris yapıp yenisini bekliyor. Bizim kuş kaprisli olduğu için son kareyi çekemedik. Devamı gelecek hafta diyelim. ellerinize sağlık.

  1. Sayenizde daha öğreneceğimiz çok şey var. Tekrar ayırdığınız zamana, verdiğiniz değerli bilgilere ve kuş fotoğrafçılığına ilk adımda yardımlarınız için tekrar çok teşekkür ederim.

 7. Çok hoş hikaye, bu işler böyle; çiçekle-böcekle 🙂 Emeklerinize sağlık Merih bey , sayfanın abonelik sistemi de var sanırım, yeni paylaşımlarınızdan/yazılarınızdan haberimiz olacak inşallah. Hep özenmişimdir kuş fotoğrafçılığını, ekipmanı ve tekniği olan için güzel birşey ve güzel modellik yaparlar, izin almak gerekmez, model bülteni gerekmez! 🙂

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: